Hodal, Palwal, Haryana
GST No. 06AIHPB0291R1Z2
Call 07942969216 88% Response Rate
Send Enquiry
| Material Type | PVC |
| Profile Application | Wall Panel |
| Shape | Custom Shape |
| Wall Thickness | 1.5 mm |
| Hardness | Semi Rigid |
| Edge | Square |
| Profile Finish | Matte |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 27 mm, 48 mm |
| Material | PVC |
| Width | 8.5 mm, 13 mm |
| Density | 400 kg/cuM |
View Complete details