Hodal, Palwal, Haryana
GST No. 06AIHPB0291R1Z2
Call 07942969216 93% Response Rate
Send Enquiry
| Panel type | Ceiling tile |
| Core material | PET |
| Thickness | 9 mm |
| Panel size | 600x600 mm |
| NRC | 0.9 |
| Surface finish | Painted |
| Fire rating | Class A |
We are engaged in offering 9 Mm PET Acoustic Panel to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
View Complete details
| Panel type | Ceiling tile |
| Core material | PET |
| Thickness | 25 mm |
| Panel size | 600x1200 mm |
| NRC | 0.7 |
| Surface finish | Laminated |
| Fire rating | Class A |
| Color | Grey |
We are engaged in offering 25 Mm PET Acoustic Panel to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
View Complete details
| Panel type | Baffle panel |
| Core material | PET |
| Thickness | 12mm |
| Panel size | 600x1200 mm |
| NRC | 0.8 |
| Surface finish | Fabric faced |
| Mounting | Ceiling grid |
| Fire rating | Class A |
| Color | Blue |
We are engaged in offering 12 Mm PET Acoustic Panel to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
View Complete details