Hodal, Palwal, Haryana
GST No. 06AIHPB0291R1Z2
Call 07942969216 93% Response Rate
Send Enquiry
| Base material | Wooden |
| Panel size | 600x600 mm |
| Thickness | 15 mm |
| Perforation pattern | Round holes |
| Open area | 10 % |
| Surface finish | Laminated |
| NRC | 0.8 |
| Edge detail | Square edge |
We are engaged in offering Perforated Acoustic Panel to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
View Complete details
| Size | 2440 x 1220 x 8 mm |
| Brand | Thermofriz |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 30 mm Thick Circular Pin Hole |
View Complete details