Hodal, Palwal, Haryana
GST No. 06AIHPB0291R1Z2
Call 07942969216 93% Response Rate
Send Enquiry
| Section Shape | POP Main |
| Thickness | 0.8 mm |
| Length | 3000 mm |
| Coating | GI |
| Application | Partition |
| Finish | Matt |
| Hole Type | Plain |
We are engaged in offering POP Main GI Section to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
View Complete details
| Section Shape | POP Cross |
| Thickness | 1 mm |
| Length | 3000 mm |
| Coating | GI |
| Application | Ceiling |
| Hole Type | Plain |
We are engaged in offering POP Cross GI Section to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
View Complete details
Product Brochure
| Section Shape | C Channel |
| Thickness | 0.8 mm |
| Length | 1000mm |
| Size | 36x48x34mm |
| Coating | Hot Dip GI |
| Material | Galvanised Metal |
| Zinc Coating | 120 gsm |
| Application | Roof Purlin |
| Color | Silver |
We are engaged in offering to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 0.35 mm |
| Material | Gi Section |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Material | gi false ceiling section |
| Thickness | 0.35 mm |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering False Ceiling GI Section to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 0.35 mm |
| Material | Gi Section |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details